Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.
0212 573 84 85
0532 212 53 11
Paylaş: 
Facebook'ta Paylaş Linkedin'de Paylaş Twitter'ta Paylaş
Hizmetlerimiz > Digital Röntgen

Digital Röntgen


Modern Teknoloji Digital Röntgen

Merkezimizde tüm radyografik incelemeler, veteriner kullanım amacıyla üretilmiş, yüksek frekanslı digital röntgen cihazımızla yapılmaktadır.

Veteriner sektördeki son teknoloji olan dijital röntgen sistemimizde, fosfor plaklar üzerinde elde edilen görüntüler "CR 3X-PRO'' tarayıcıda 10 pixel/mm yüksek çözünürlükte taranmaktadır.

"EXAMION AQS VETERINER DIAGNOSTIK WORKS STATION" görüntü işleme yazılımıyla elde edilen dijital görüntü, bilgisayar ortamında farklı frekans aralıklarına aktarılarak ayrıştırılmaktadır. 

Böylece kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Elde edilen görüntüler üzerinde birçok ölçüm, ayarlama, filtreleme ve spesifik renklendirmeler yapılabilmektedir. Kullanılan bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiçbir ayrıntı gözden kaçmamaktadır. Bu görüntüler CD'ye aktarılarak yıllarca zarar görmeden arşivlenebilir.

"EXAMION AQS VETERINER DIAGNOSTIK WORKS STATION" programı sayesinde; büyük ırk yavrularında sıklıkla karşılaşılan Kalça Displazisi'nin (kalça çıkığı) erken teşhisi amacıyla, distraksiyon yöntemiyle çekilen radyografilerde, kalça çıkığı derecesini belirleyen açı ölçümleri digital ortamda yapılabilmektedir. Kalp hastalıklarının teşhisi için çekilen kardiak radyografilerde, kalbin kardiovasküler yapısı, büyüklük, pozisyon ve şekli, kalp yetersizliğinin derecesi ve kardiak nedenli olmayan durumlar da saptanabilmektedir.

   

   

 

 Ekleme Tarihi: 15-02-2011 00:00